تبلیغات
وب طرفداران رزیدنت اویل You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here. وبلاگ طرفداران رزیدنت اویل - چیز هائی که ما از رزیدنت اویل 7 میخواهیم(قسمت دوم)
Resident Evil Persian Fans Weblog

بازیها

تاریخ : 1391/12/26
نویسنده : محسن علیرضائیان

دوستان گل سلام

خوندن این مقاله رو از دست ندید.من تو این مقاله میخوام یه سری چیز هائی که اکثر شما با اون ها موافقید رو گذاشتم.نظر هم یادتون نره.اگه چیز جالبی به ذهنتون رسید بگید تا همین الان اضافه اش کنم.فعلا 10 تا نوشتم اما اگه بخوام قسمت سوم هم بذارم بحث رو باید یکم گسترده تر کنم.

1.نداشتن همکار:

متاسفانه در چند نسخه اخیر وجود همکار نه تنها بازی را زیبا نکرده بلکه لطمه شدیدی به ترس بازی وارد نموده و باعث شده تا حس ترسی که در گذشته شاهد آن بودیم را دوباره حس نکنیم.همه اینها به داشتن همکار بر می گردد.نداشتن همکار حتی اگر در بازی از آیتم های ترسناک در آن استفاده نشده باشد به خودی خود میتواند یک حس ترس در بازیکن را ایجاد نماید.مثلا خودتان در نظر بگیرید اگر در یک خیابان خلوت و ساکت بدون این که کسی با شما باشد راه می روید و هر چند ثانیه یکبار  پشت سر خود را نگاهی میاندازید.حال اگر کسی با شما باشد چه طور؟ آیا باز هم همان حس ترس را دارید؟

خصوصا که اویل6 در سناریو کریس 5 تا همکار داره

پیشنهاد:کاپکوم میتواند یک آپشن برای داشتن یا نداشتن همکار طراحی کند که خود بازیکن انتخاب کند که همکار داشته باشد یا نه.

 

2.کمبود مهمات در اکثر مواقع:

یکی از مواردی که سبب سرد شدن بازی از لحاظ ترس می شود این است که مهمات همیشه در اختیار است و هیچوقت (به جز سلاح های مگنام) کمبود مهمات را احساس نمیکنید.این مورد نیز به بازی ضربه می زند و سبب  کم رنگ شدن ترس و در ابعاد گسترده سبب کم رنگ شدن کل بازی شود.بازی های اویل را همواره با ترس و وحشت می شناسیم پس اگر ترس بازی از بین برود رزیدنت اویل فرقی با سری های ندای وظیفه ندارد.

پیشنهاد:مثل مورد قبل باز هم میتوان یک آپشن برای این مورد طراحی کرد که خود بازیکن در تائین مقدار مهمات موجود در محیط مختار باشد

 

3.وجود آیتم های ترسناک:

به طور کلی آیتم های ترسناک عبارتند از:

اول:درجه سختی بازی

دوم:وجود یک آپشن برای انتخاب تعداد دشمنان و انتخاب میزان قدرتمند آنان

سوم:صحنه های وحشتناک

چهارم:سختی مبارزه با دشمنان و Boss های بازی

پنجم:موزیک هایی که در ایجاد ترس موثر اند.

ششم:ایجاد حالت های ناتوانی.مثلا برای یک مرحله به علت جراحت شدید نتوانید از هیچ سلاح جز سلاح کمری استفاده کرد.

 

4.بازگشت شخصیت های قدیمی:

یکی دیگر از مواردی که انتظار آنرا داریم بازگشت شخصیت های قدیمی و عمدتا شخصیت های سری کلاسیک مانند کلر,هانک,ربکا,کارلوس,نیکولای و .... .استفاده دوباره از این شخصیت ها  بهتر از آن است که بیشتر به سمت شخصیت های جدیدی چون پیرز,شوا,جاش و ... رفت.در ضمن با زنده شدن خاطره این شخصیت ها بازی بسیار پر رنگ و زیبا میشود.اما با شخصیت های جدید که تا به حال شاهد حضور آنها نبودیم بازی تقریبا همان رنگ و بوی ثابت خودرا میگیرد.

 

5.سلاح های متنوع:

مورد بعدی وجود سلاح های متنوع و نام آشنا به جای سلاح های اضافه است.مثلا در رزیدنت اویل 5 سه نوع سلاح کمری معمولی وجود داشت اما سلاح های متنوعی برای قسمت سلاح های اتوماتیک گذاشته نشده بود.به طور کلی تنها رزیدنت اویل:رولیشنز(Revolations) از یک تنوع سلاحی قابل قبول برخوردار بود و رزیدنت اویل های 4 و 6 از تنوع سلاحی کمتری برخوردار بودند(رزیدنت اویل 6 نسبت به تعداد کاراکتر ها از تنوع سلاحی کمتری برخوردار بود).

 

6.وجود آپشن ساخت لباس:

مورد بعدی وجود یک آپشن برای ساخت لباس  است.یعنی اگر شما پس از مدتی از یک لباس خسته شدید خودتان بتوانید یک لباس جدید برای کاراکترتان بسازید.این امکان بازی را بسیار زیبا و متنوع میسازد.

 

7.وجودآپشن برای انتخاب شکل نشانه گیری:

مورد بعدی که انتظار میرود وجود یک آپشن برای انتخاب نوع نشانه یا حذف آن میباشد.که اکثر بازیکنان دوست دارند یک بازی بدون نشانه و فقط با لیذر را تجربه نمایند.

 

8.سناریو کمتر ولی مراحل بیشتر:

از رزیدنت اویل 7 انتظار میرود تا دارای سناریو های کمتر ولی با مراحل بیشتر و با داستان طولانی تری داشته باشد.مثلا سناریو های رزیدنت اویل 6 متشکل از 4 داستان بود.اما مراحل بیشتر بازی را جذاب میکند.

 

9.آپشن ساخت شخصیت:

مورد بعدی وجود یک آپشن برای ساخت شخصیت های دلخواه است.مثلا اگر پس از مدتی از یک شخصیت خسته شدید بتوانید سخصیت جدیدی بسازید.

 

10.آپشن انتخاب شخصیت ها:

یک مورد که تا حدودی داستان بازی را جالب میکند وجود یک آپشن برای انتخاب شخصیت نسخه های قدیمی است.مثلا اگر قرار باشد رزیدنت اویل 7 دارای 2 سناریو با شخصیت های کریس و لیان باشد بتوانیم از سایر کاراکتر ها مانند کلر یا آدا به جای این شخصیت ها استفاده نمود.

نمونه آن بازی دزدان دریایی کارایپ است که پس از آنکه یکبار بازی را تمام کردید میتوانید از سایر شخصیت ها نیز استفاده نمائید. 

این مطلب 100% توسط هانک نوشته شده است.Made By Hunk 
موضوعات مرتبط: مقالات ,
برچسب‌ها: چیز هائی که ما از رزیدنت اویل 7 میخواهیم(قسمت دوم) , رزیدنت اویل 7 , اویل 7 , اویل 7 برای سال 2015 ,
آخرین مطالب
   
>